Kumbahçe Mh. Fesleğen Sk. 3C/1
Bodrum / Muğla
Telefon

Bodrum Sigorta Panosu Montajı

Bodrum Sigorta Panosu Montajı

Bodrum elektrik ustası Olarak, Sigorta bağlantısı yapmadan önce mutlaka elektrik ana sigortadan kesilmelidir.
Elektrik şebekesinden gelen faz hattı kontrol kalemi ile kontrol edilir. Kontrol kaleminin ışığını yakan uç faz ucudur ve sigortanın girişine bağlanır. Sigorta üzerinde faz ve nötr ( L ve N ) işaretleri ile gösterilir. Bu kabloların uçları yan keski ile açıldıktan sonra işaretlere göre bağlanır.
Kabloların renk kodlaması kırmızı uç (faz), mavi (nötr), sarı ve yeşil (toprak) şeklinde olmalıdır. Faz kablosunun kahverengi olduğu durumlar da vardır.
Topraklama kabloları da yan keski ile uçları açıldıktan sonra birbirine bağlanarak sigortanın uygun bölümüne bağlanır.
Kaçak akım rölesi bağlantısı yapılır. Kaçak akım rölesi, tesisattaki herhangi kaçak bir akımı ötürü toprak hattı ile boşaltılamadığı hallerde ana bağlantıyı keserek olabilecek problemlere engel olan bir koruyucudur. Kaçak akım röleleri 30 mA ve 300 mA olarak üretilir. 
Bütün bağlantılar yapıldıktan sonra sigorta kutsunun kapağı kapatılır.
 
Bu anlatılanlarla ilgili yeterli bilginiz yoksa ve aklınızda hala soru işaretleri varsa, can güvenliğiniz bakımından Firmamız gibi yetkili bir kişiyi çağırmalısınız. firmamız Bodrum Sigorta panosu montajı yapmaktadır.

Güvenlik Kamera Sistemleri

Bodrum Elektrik ve Güvenlik Kamera Sistemleri olarak CCTV kamera sistemlerinde geniş bir çözüm ve hizmet kalitesine sahibiz.

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız alarm sistemi, koruması altında olan bir bölgeye izinsiz veya yetkisiz girişleri tespit eder ve engeller, aynı anda sistemin özelliğine göre yetkili birimlere tehdit algıladığının haberini verir.

Yangın İhbar Sistemleri

Bodrum Elektrik Güvenlik Sistemleri olarak minimum maliyet ve koruma sağlayan 360 derece görüş özelliğine sahip Yangın İhbar Sistemlerimizle ev veya iş yerlerinizi koruma altına almak mümkün olmaktadır.

Bina Elektrik Tesisatı

Modern hayatin bir parçasi olan elektrigin titizlikle ve gereken bütün standartlara uygun olarak iletilmesi hem can hem de mal güvenligi açisindan son derece önemli bir konudur.